MECHANICA

وبلاگ دوستان مهندسی مکانیک 82 دانشگاه رازی

سلام عدنان گیان

ضمن عرض سلام و ارادت مخصوص خدمت عدنان گیان خودم

بسیار خدا را شاکرم که بر ما منت نهاد و چون عدنانی را جهت مخابره و اطلاعرسانی برای ما آفرید.

ولی عدنان گیان از خودت نگفتی؟؟؟؟

منم الان به شصت کار همزمان مشغولم

کار روی مقاله, پایان نامه, کار برای برنامه بودجه, کار برای استاندارد و...

راستشم بخاید به هیچ کدومش درست حسابی نمیرسم

بهرحال این وبلاگ دیگه رو زمین نمیمونه بزودی طرح بازگشت از دست رفته گان بصورت ضربتی اجرا میشه....

+ نوشته شده در  جمعه چهارم شهریور 1390ساعت 0:35  توسط پویا  | 

تاریخچه پیدایش واژه کُرد

حشمت الله طبیبی در خصوص واژه کرد می گوید:

(آنچه اکثر محققین و نویسندگان قدیم و جدید بر آن اتفاق نظر دارند این است که قبل از آمدن قبایل کرد ایرانی به ناحیه ی کردستان، قوم آریایی نژاد دیگری به نام (کاردو) در این سرزمین ساکن و دارای تمدن بالنسبه مهمی بوده اند که با مهاجرین هم نژاد خود در هم آمیخته و در هم مستحیل شدند و در نتیجه مهاجرین نیز به همان نام نامیده شدند.)طبیبی، حشمت الله ،مقاله نخست ، در کتاب تحفه ی ناصری در تاریخ و جغرافیای کردستان ، نوشته میرزا شکرالله سنندجی . ص 5. وی برای تأیید نظریه و گفته ی خود می گوید:

(مبنای این نظریه اشاراتی است که در یکی از لوحه های سنگی آشوری مربوط به دو هزار سال قبل از میلاد مسیح دیده شده است. در این لوحه از مملکتی به اسم (کاردا)یا (کارداکا) نام برده شده است که از دریاچه وان به طرف جنوب ممتد بوده و قلاع بسیار محکمی در نواحی بتلیس کنونی داشته است که آثار آنها تا قرن پنجم و ششم میلادی نیز باقی بوده است )طبیبی همان مدرک، ص 5

در کتاب( تاریخ ریشه نژاد کرد) نیز برای اثبات گفته خود به (قرال لاگاشه آدادنادای) که در 2400 ق.م به طایفه ای به نام (کاردا) استناد می کند.نوری،احسان.تاریخ ریشه نژادی کرد. کتاب فروشی سیدان. 1361 ص1.

رشید یاسمی می گوید:(در یک سنگ مصطبه ی سومری که لفظ کردkarada خوانده شده است و آن هم نام ناحیه  ای است نه اسم طایفه خاصی ... ) رشید یاسمی غلامرضا. کرد و پیوستگی نژاد و تاریخی او.چاپخانه تابان ،ص 89.

او پیش از این گفته است:

(در عهد پادشاهی گیمیل سین از سلسله سوم سلاطین اور(قرن 22 ق.م ) نواحی کردستان فعلی از جانب آن پادشاهبه امیری توانا سپرده شد مرسوم به (ورد نر) vard-nanner وعلاوه بر ولایت (گنهر و هماری ) که ملک مورث آن امیر محسوب می شد،نواحی (اربل و ایشار) و فرمانفرمایی طایفه(سوبارتو) و سرزمین (کرده) را به او واگذاشت) رشید یاسمی.همان مدرک، ص 88

(بنابر تحقیق ترو دان ژان thureau-dangin این طایفه همسایه طایفه (سو) su بوده و به قول مستشرق درایور driver بدلیس بوده یادگار آن قوم آرامی ها آن ناحیه را (بیت قردو) beth kardu  خوانده اند و شهری که به نام جزیره ابن عمر معروف است (گزرتادو قردو) gazartad kardu  مرسوم کرده اند.)رشید یاسمی. همان مدرک پیشین.ص88 .

 در خصوص این قوم و نام آن یعنی (کاردا)یا(کاردو) در قرن پنجم پیش از میلاد (تیگلات پلیسر) که با آنها درگیر میشود اشاره شده است.طبیبی همان مدرک پیشین، ص5.

همچنین در جنگ ایران با یونان که گزنفون سردار و مورخ یونانی با اقوام (کاردوک) برخورد می کند. گزنفون هم در این برخورد، شجاعت و دلاوری آنها را می ستاید و آنها را کاردوک و سرزمینشان را کاردوئن می نامد، آرامی ها این ناحیه را (بت کاردو) و تمامی نواحی بین فرات و دجله را (گوژارتا-کاردو) نامیده اند. مورخان ارمنی این ناحیه را (کوردوخ) ذکر و اعراب ( بکرداء) یا (کردای) نامیده اند. طبیبی همان مدرک پیشین .ص6.

در جغرافیای قدیم ارمنستان در باب ولایت کرچیخkorcekh دیده می شود و بنا بر قول آدنتس adontz در کتاب آرمینا ص 418 کلمه کرچیخ از دو جزء است: کرتیخ+آیخ و معنی آن کرد است، چنانکه آترپاتیخatropatik  یعنی ساکنان آترو پاتن (آذر بایجان).رشید یاسمی. همان مدرک پیشین ص 97.

دکتر طبیبی در ادامه ی گفته هایش در خصوص واژه کرد گفته است:

(استرابون عالم جغرافیادان یونانی که در اوایل تاریخ میلادی می زیسته می نویسد که قسمت ساحلی دجله از قوم کردین که از نسل قوم کاردو می باشند، سکون و دارای شهرها و قلاع مستحکمی است. ناحیه ای که اشاره کرده است در حد فاصل دیار بکر و موصل کنونی واقع بوده و با این ناحیه مطابقت دارد...)طبیبی همان مدرک ص6.

تا اینجا از این دو محقق بزرگ و با کمک منابع موجود بیان شد که واژه کرد به چه منطقه ای اطلاق شده و از چه زمانی به کار برده شده است،اما در خصوص اینکه خود واژه کرد به چه معنی است، آنها تحقیقات دیگری انجام داده اند که دکتر طبیبی به نقل از مینورسکی در (دایرة المعارف اسلام) ذیل لغت کرد می نویسد:(یونانیان ساکنان این ناحیه را (کردوخوی) نامیده اند و جزء اخیر این کلمه در لغت ارمنی علامت جمع است) و می گوید:(گویا سبب این شد که مورخان یونانی آن نام را از زبان یک نفر ارمنی شنیده اند.

در لغت بابلی و آشوری لفظ کاردو به معنی نیرومند و پهلوان است.او ادامه می دهد که بعضی از محققان جدید، کرد راتحریف خلد یا خالدی شمرده اند مانند: راسیکه که گفته اند خالدی و کردی و کورتی و کردیای همه یکی است. لفظ خالدی نام سومری طوایفی است که آشوری ها آنها را (اورارتو)یا (اوراشتو) نوشته اند. این قوم در حدود قرن نهم پیش از میلاد به ارمنستان مهاجرت کرده، در جنوب دریاچه ی وان دولت مستقلی تشکیل دادند که تا اوایل قرن ششم پیش از میلاد وجود داشت ... خالدی در عبری به نام آرارات و در یونانی کزاردو نامیده شده اند ... به هر صورت از اینکه ناحیه ی کاردو یا کاردا یا کردوخ از اقوام آریایی نژاد کاردو مسکون بوده است جای تردیدی نیست، به علاوه قرائن و شواهد تاریخی و جغرافیایی، اتحاد ریشه بین دو کلمه (کرد) و (کاردو) و قرابت و پیوند نژادی کردهای امروز را با کاردوهای قدیم کاملا اثابت می کند.طبیبی همان مدرک .ص 6.

استرابون در کتاب 15 بند هفدهم می گوید:

(جوانان پارسی را چنان تربیت می کنند که در سرما و گرما و بارندگی بردبار و ورزیده باشند. شب در هوای آزاد به حشم داری بپردازند و میوه جنگلی مثل بلوط و... بخورند این ها را کردک kardak گویند. مردم کردک از غارت زندگی می کنند و کردا به معنی دلیر است... از اینجا معلوم می شود که جوانان دلیر و آزموده پارسی را کردک می گفته اند که همان کردوک و کرد باشد تفاوت نژادی قائل نبوده اند، ملاک کرد شدن را دلیر بودن و پر طاقت شده می دانسته اند و این قسم استعمال لفظ کرد مناسبت آن را با گرد به معنی پهلوان تایید می کند. )

امیر شرف خان بدلیسی در کتاب (شرف نامه)(تاریخ مفصل کردستان) در مورد معنی واژه کرد می نویسد: ظاهرا لفظ کرد تعبیر از صفت شجاعت است چرا که اکثر شجاعان روزگار و پهلوانان نامدار از این طایفه بر خاسته اند او ادامه می دهد که پهلوان نامدار رستم زابلی، بهرام چوبین، گرگین میلاد و فرهاد کوهکن همگی کرد بوده اند.

پس با توجه به این تحقیقات و اسناد موجود ثابت می شود که واژه کرد صفتی است که به این مردمان داده شده است. به این سبب همه ی مردمان صفاتی چون دلاوری، شجاعت،... را دارا هستند و به یقین واژه کرد وگرد یکی می باشد و این صفت را بعدا به تمام ساکنان زاگرس و نواحی متعلق به آن دادند که همگی ریشه نژادی، تاریخی و فرهنگی مشترکی با هم داشته اند.

__________________________________________

منبع: تاریخ سیاسی کرد

مولف: آیت محمدی

ویراستار:فرهاد فیاض

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم تیر 1390ساعت 18:47  توسط پویا  | 

لحظه نزول شوهر از آسمان

+ نوشته شده در  شنبه یازدهم تیر 1390ساعت 23:2  توسط پویا  | 

سلام

سلام به دوستان عزیز

کی گفته من شمارو فراموش کردم

من زیر فشار زندگی له شدم ولی اولین فرصتی که برام پیش بیاد قطعا به یاد دوستان همیشگیم هستم


اومدم یه شرح حال بگمو و بعنوان مدیریت کل !!!! وبلاگ قول بدم که دوستانیرو که رفتن برگردونم واسشون چند بسته تشویقی در نظر گرفتم:

بسته آبی: دو سال جدایی از کرمانشاه و رفتن به یک شهر جدید بجز کرمانشاه محض تنوع (بیلط رفت ولی با برگشت) به همراه کاشت 150000 موی رایگان!

بسته قرمز: مختلط کردن بخش های مورد علاقه فرد موردنظر و یافتن یک زید توپ و هم چنین یک بسته کامل آموزش زبان کردی

بسته طلایی: چند عدد لگد آبدار جهت دادن مطلب در وبلاگ  متنبه شدن و همچنین قبول کردن ادعاهای واهی متقاضی


اصلا معلوم نیست این بسته ها واسه کیا طراحی شده ولی براساس نیازهی متقاضیان طراحیش کردم


ولی شرح حال خودم:

الان دارم همزمان رو دومین مقاله (اولیش هنوز تایید نشده) و همچنین پایان نامه م کار می کنم همزمان تو یه شرکتی تو سنندج بصورت تمام وقت کار می کنمو خیلی کار سنگینیم هست از کارهای استاندارد بگیرید تا تهیه سندهای ملی واسه استاناز طرف دولتو استانداری و..

به جان خودم دارم له می شم عذرمو بپذیرید اگه دیردیر میام ولی همیشه بیادتونم

درضمن اصلنم نامزد نکردم و مثه بعضیا مبارکم نیست

حیدر مواااارکه

به تارموی عدنان دعوتم نکنی ناراحت میشم خفن


امیر توم مواارکی(بسته آبیتو و دفاع پایان نامه) بازهم عذرخواهیه بنده رو بپذیر من مشتاقانه خواستم بیام ولی شرکت مرخصی نداد و تا پای دعوا هم رفتیمو وبرگشتیم


دوستتون دارم زود زود میام دیگه

رفته هاروهم برمیگردونم خیالتون راحت

+ نوشته شده در  جمعه دهم تیر 1390ساعت 11:19  توسط پویا  | 

دانلود جدیدترین آلبوم یانی 2011

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم بهمن 1389ساعت 0:54  توسط پویا  | 

سلام دوستان عزیز و رفقایه همیشگی

اول از همه تومو شدن خدمت مقدس استاد مهدی و میرزا علی رو بهشون تبریک میگم و واسشون آرزویه علو درجات رو در سایر مراحل زندگی دارم.

دوما می خاستم از نبودنم عذر خواهی کنم که واقع واسش چندین دلیل قانع کننده دارم.راستیتش باید بگم که من الان قدر رازیو می دونم اینجا به نوعی کشتارگاهه تبدیل انرِژیه منطقه س.منه انگل که تو رازی به زور درس می خوندم اینجا صبحو شب می خونیم هیچیش معلوم نیست. اندر احوالاتمون همینو بگم که در آخرین امتحان میانترمی که دادیم ۱۲ نفر باهم دیگه ۲۰ نمیشیم.

خلاصه برمن ببخشایید.

سمینارمو این هفته دفاع کرئم رفت پی کارش. یه پروژه تحقیقاتیم تو شیراز گرفتم که اتفاقا این هفته مجبورم واسش یه سر برم شیراز.همزمان واسه یه شرکت تو همدون کارایه بیخود کم درآمد می کنم که اگر حسش باشه شاید پردرآمدش کردیم!

دلم واسه تک تکتون تنگ شده مخصوصا امیر عزیزم عدنان با مرامم حیدر با صفام مهدی با معرفتم علی بی ریام عمرانی تپلم سلمان ...م 

روزی نیست که با خاطراتتون سر نکنم. امیدوارم بزودی دوباره دورهم جمع شیم. خلاصه بگم هرچقدر بیشتر از سنم می گذره قدر دوستایی مثه شمارو بیشتر می دونم و اگر خودتونم نخاید من ول کنتون نیستم. 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم دی 1389ساعت 22:1  توسط پویا  | 

دانلود ارزان از تمام سایتایه اشتراکی

سلام

بهتون توصیه میکنم حتی واسه یه بارم که شده بریدو نرخاشو ببینید خیلی خوبه من خودم ۶گیگشو خریدم ۲۳۰۰!

اینم لینکش

http://rapidbaz.com/from/364701

+ نوشته شده در  دوشنبه دهم آبان 1389ساعت 1:59  توسط پویا  | 

وامصیبتا پس کو عدالت الهی خدااااااااا!

سلام دوستان باخوشحالی تمام! باخبر شدیم که یکی از نوابغ همکلاسیمون برای اولین بار تونست گوی سبقت رو از همچو جلالی هی و... ربوده و جهت ادامه تحصیل به خارج از کشور عزیمت کنند

بلی استاد سجاد امیدوار برنا به ایتالیا عزیمت فرمودن من دیگه اشک جلویه چشمامو گرفته نمیتونم بنویسم باقیش با شما

+ نوشته شده در  جمعه سی ام مهر 1389ساعت 19:57  توسط پویا  | 

هنرمندان نامدار کرد در عرصه موسیقی

هنرمندان نامدار کرد در عرصه موسیقی
 1. شهرام ناظری
 2. ناصر رزازی
 3. هوشنگ کامکار
 4. بیژن کامکار
 5. قشنگ کامکار
 6. اردلان کامکار
 7. اردوان کامکار
 8. ارسلان کامکار
 9. مرتضی صنعتی
 10. علیرضا صنعتی
 11. مجتبی صنعتی
 12. محسن صنعتی
 13. پویا صنعتی
 14. محمد امین غلامیاری
 15. سید محمد صفایی منش
 16. سید علی اصغر کردستانی
 17. احمد کایا
 18. مرضیه فریقی
 19. مظهر خالقی
 20. شوان پرور
 21. ماملی
 22. جوان هاجو
 23. ذکریا (زه‌که‌ریا)
 24. زیاد اسعد
 25. چوپی فتاح
 26. عادل هورامی
 27. قاله‌ مه‌ری
 28. طاهر توفیق
 29. شهریبان کردی
 30. گلستان پرور
 31. کراپت خاچو
 32. گولیزر جاسم
 33. کاله پیروتی
 34. طاهر خلیلی
 35. جمال مفتی
 36. بهجت یحیی
 37. علی مردان
 38. عدنان کریم
 39. دیار قره‌داغی
 40. عمر دزیی
 41. دلشاد
 42. انور قره‌داغی
 43. برهان چاچان
 44. عزت یلدز هان
 45. عایشان
 46. زوزان
 47. بشیر کایا
 48. خلیل غمگین
 49. محمد شخو
 50. بصر شاهین
 51. بدرالدین جوشکون
 52. آرام تیکران
 53. حسن شامو
 54. محمد عارف جزراوی
 55. ایاز زاخویی
 56. کریم کابان
 57. جمشید عندلیبی
 58. حکیم سفقان
 59. کوما چار نوا
 60. شوان پرور
 61. نجم‌الدین غلامی
 62. لیلا فریقی
 63. کاووس آغا
 64. عزت‌التن نشه
 65. اسماعیل شرفی
 66. حسن ضیافتی
 67. عوسمانه سور
 68. خلیل مولانایی
 69. خالد ابراهیمی
 70. قادر گاگلی
 71. دلسوز خالدی
 72. نوری احمدی
 73. شهین طالبانی
 74. عین الدین
 75. حسن زیرک
 76. عادل هورامی
 77. عزیز شاهرخ
 78. فتانه ولیدی
 79. قادر الیاسی
 80. حشمت الله لرنژاد
 81. حسین صفامنش
 82. سیروس امامی
 83. حمید حمیدی
 84. رضا لرستانی
 85. ابراهیم فتاحی
 86. بهروز اله مرادی
 87. جبار شمشیری
 88. فرشاد امینی
 89. فرشاد نیکرفتار
 90. صبور کاکایی شمشیری
 91. عباس کمندی
 92. سهیل ایوانی
 93. مهدی کرکوکی
 94. عزیز ویسی
 95. سید علی اصغر کردستانی
 96. حسن زیرک
 97. محمد ماملی
 98. ناصر رزازی
 99. شهرام ناظری
 100. مظهر خالقی
 101. احمد کایا
 102. بشیر کایا
 103. شوان پرور
 104. کریم کابان
 105. جمشید عندلیبی
 106. هوشنگ کامکار
 107. بیژن کامکار
 108. قشنگ کامکار
 109. اردلان کامکار
 110. اردوان کامکار
 111. ارسلان کامکار
 112. محسون کرمزیگول
 113. امراه
 114. نجم‌الدین غلامی
 115. تیمور بزله
 116. نورالدین بزله
 117. داوود بزله
 118. فرهاد بزله
 119. طاهر توفیق
 120. مرتضی صنعتی
 121. علیرضا صنعتی
 122. مجتبی صنعتی
 123. محسن صنعتی
 124. پویا صنعتی
 125. محمد امین غلامیاری
 126. سید محمد صفایی منش
 127. مرضیه فریقی
 128. جوان هاجو
 129. ذکریا (زه‌که‌ریا)
 130. زیاد اسعد
 131. چوپی فتاح
 132. عادل هورامی
 133. قاله مه‌ری
 134. شهریبان کردی
 135. گلستان پرور
 136. کراپت خاچو
 137. گولیزر جاسم
 138. کاله پیروتی
 139. طاهر خلیلی
 140. جمال مفتی
 141. بهجت یحیی
 142. علی مردان
 143. عدنان کریم
 144. دیار قره‌داغی
 145. دلشاد
 146. انور قره‌داغی
 147. برهان چاچان
 148. عزت یلدز هان
 149. عایشان
 150. علیشان
 151. زوزان
 152. خلیل غمگین
 153. محمد شخو
 154. بصر شاهین
 155. بدرالدین جوشکون
 156. آرام تیکران
 157. حسن شامو
 158. محمد عارف جزراوی
 159. ایاز زاخویی
 160. حکیم سفقان
 161. کوما چار نوا
 162. لیلا فریقی
 163. کاووس آغا
 164. عزت‌التن نشه
 165. اسماعیل شرفی
 166. حسن ضیافتی
 167. عوسمانه سور
 168. خلیل مولانایی
 169. خالد ابراهیمی
 170. قادر گاگلی
 171. دلسوز خالدی
 172. نوری احمدی
 173. شهین طالبانی
 174. عین الدین
 175. عادل هورامی
 176. عزیز شاهرخ
 177. فتانه ولیدی
 178. قادر الیاسی
 179. حشمت الله لرنژاد
 180. حسین صفامنش
 181. سیروس امامی
 182. حمید حمیدی
 183. رضا لرستانی
 184. ابراهیم فتاحی
 185. بهروز اله مرادی
 186. جبار شمشیری
 187. فرشاد امینی
 188. فرشاد نیکرفتار
 189. صبور کاکایی شمشیری
 190. عباس کمندی
 191. سهیل ایوانی
 192. حمید حمیدی
 193. شیرزاد جراحی
 194. كامران عمر
 195. حمه جزا
 196. حسين علي
 197. تحسين تاها
 198. طاهر توفيق
 199. عثمان هورامي
 200. حسين صفامنش
 201. پشنگ كامكار
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم مهر 1389ساعت 13:39  توسط پویا  | 

۱۰ قوم مهربان صمیمی و خودمانی دنیا

۱۰ قوم مهربان- صمیمی و خودمانی دنیا
سایت MSN TRAVEL به نقل از یک شبکه ی کانادایی ۱۰ قوم مهربان- صمیمی و خودمانی دنیا را اعلام کرد که در این میا کردها هم طبقه بندی شده اند :

 

http://members.value.com.au/ardawan/Sanaimage/001.jpg

 

 

Top 10 Friendliest Cultures

Chris Robinson's Top Ten Favourite Places

 

 

Having met so many wonderful, giving people during my travels (I've even been offered a bride I take the liberty of sharing my favoritism towards the friendliest cultures. Here is my top ten list of friendliest destinations.

1. IrishEmerald Isle, diamond people – without question, it's the warmth of the Irish people that stays with you long after you return. Total strangers treat you as close friends and the 'craic' – party spirit – of the Irish pubs is legendary. Maybe it's the magical properties of a pint of Guinness? Frommer's Guide to Ireland

2. ThaiThe most gentle people on the planet. The Thai Buddhist culture underpins their genuine desire to please travellers. They naturally offer up their cultural heritage and make it easy for visitors to experience. I was once picked up on the streets of Bangkok by a local who took me to his family temple and then to his home to meet his family - all without a word in common. Frommer's Guide to Thailand

Also see:

 • The world's most famous party destinations
 • 8 best destinations for single women travellers

3. NewfoundlandersWhat makes people who live on a rock so friendly? Could be their Celtic heritage, their self-reliance or their remoteness from stressful big cities. Whatever the cause, their spirit is irresistible. If you survive being 'screeched-in' and kissing the cod, you are ready for anything. Frommer's Guide to Newfoundland and Labrador

More Stories from Macleans

 • Newfoundland: Open hearts & warm smiles
 • Newfoundland and Labrador: The Rock’s underground scene
 • Journey across Northern Ireland
 • Do you have any of these 150 "unhealthy" symptoms?

4. New ZealandersI probably relate so easily to The Kiwis (or they to me?) because they are the closest people in spirit to Canadians: they, too, have a beautiful homeland, a big brother neighbour, and they take great delight in showing off their home to travellers...but always, as befits a kindred Canadian attitude, in an understated way. Frommer's Guide to New Zealand

5. TahitiansThe best way to describe the overwhelming friendliness of Tahitians is with this example: my wife and I were travelling with our ten week old baby and treated ourselves to an upscale dinner in Papeete,Tahiti's capital. Just as our meal arrived, baby Pip started to cry. Without hesitation, our Tahitian server scooped Pip up in one arm and served meals with the other until we had finished our dinner…much to Pip's delight. Frommer's Guide to Tahiti

6. BajansNature has provided Barbados with many attractions, and the people of this Caribbean island complete the package. I have run the Barbados Marathon twice, and the enthusiastic support of the Bajans lining the route is what carried me both times. The amazing part is that they clearly thought we runners were crazy, but they cheered nonetheless. Frommer's Guide to Barbados

7. GreeksHave you ever tried to visit a Greek home and not end up eating with your host? It's impossible! They are possibly the most hospitable people in the world - in Greece or wherever in the world they have settled. And, yes, I have actively participated in a crazy, plate-smashing dinner party at a Taverna on the island of Kos that I will never forget. Frommer's Guide to Greece

8. Bolivian Aymara and Quechua IndiansI once spent many weeks trekking around Lake Titicaca high on the Bolivian and Peruvian altiplano. I had no tent, nor were there any hotels to speak of. I simply staggered into a village at the end of each day and the wonderful locals shared their homes and their food with me. Frommer's Guide to Bolivia

9. KurdsYears ago, a small group of us were camped out near the Turkish/Iranian border. A band of armed Kurds surrounded us and invited us to join them at their camp, where we were feted until dawn. Their spirited hospitality was overwhelming. Frommer's Guide to Turkey

10. SherpasIn the Himalayan valleys of Nepal live a self-reliant people unlike any others I have encountered. They help Westerners who come in search of high altitude adventure to feel welcome. They seem to rise above hardship. Their quiet nobility literally embraces travellers who journey there. When I trekked in the Helambu region north of Kathmandu, their hospitality was simple, gracious and oh so appreciated.

By Chris Robinson Chris hosts Canada's top rated radio travel show - the Chris Robinson Travel Shows on Newstalk 1010 CFRB in Ontario and CJAD 8000 Montreal in Quebec. www.chrisrobinsontravelshow.ca

Information is current as of the original date of publication

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم مهر 1389ساعت 13:39  توسط پویا  | 

Trojan.Win32.Hider.i ویروسی که تمام پوشه ها را مخفی می کند
 
 کلیه پوشه ها را مخفی و سیستمی کرده و از دید کاربر پنهان نموده است و برای رد گم کنی فایلهایی با آیکانی شبیه پوشه و با نام پوشه های مخفی شده ایجاد می کند که کاربر با وارد شده به آن با پوشه ای خالی مواجه می شود !!
عمکرد این ویروس 
مخفی و سیستمی کردن کلیه پوشه ها
کپی خود در تمام پوشه هایی که کاربر وارد آنها می شود یا آنها را مرور می کند .
تنظیم عدم نمایش فایلهای مخفی سیستمی و پسوند فایلها
تغییرات در رجیستری
این ویروس از طریق مراجعه و ویزیت سایتهای آلوده و همچنین دانلود کرکها و فایلهای مشکوک به سیستم کاربران وارد می شود . 
این ویروس با ترفند بسیار جالبی ابتدا با استفاده از تنظیم خصوصیات سیستمی ، تمام پوشه هایی که کاربر بر روی آن کلیک می کند را ، بصورت سیستمی مخفی می کند و سپس خودش را با اسامی همنام آن پوشه ها ایجاد می کند که آیکن آنها به شکل پوشه است و هنگامی که کاربر روی آنها دابل کلیک می کند با پوشه خالی مواجه می شود و گمان می کند پوشه های وی حذف شده است .
درواقع بسیاری از کابران به محض آلوده سدن به این ویروس اظهار میدارند که ویروس تمام محتویات پوشه های آنها را حذف کرده است و بسیاری نیز به فکر ریکاوری سیستم خود می افتند !
این ویروس همچنین خاصیت نمایش پسوند فایلها را غیرفعال می کند تا کپی هایی که از خود ایجاد کرده و پسوند Exe دارند قابل شناسایی نباشد و از آنجا که با دستکاری رجیستری آیکان فایلهای کاربردی و Exe را به شکل فولدر تغییر می دهد ، خود را همانند پوشه خالی نمایش می دهد .
طریقه حذف و پاکسازی ویروس هایدر :
1. ابتدا System Restore را غیرفعال کنید . 
2. سپس بایستی سیستم را در حالت Safe Mode بوت کنید .
3. در صورتی که در تسک منیجر ، پراسسی به نام isass.exe مشاهده می کنید آن را انتخاب کرده و روی آن کلیک راست نموده و End Task Tree را کلیک کنید .
4. سپس با اجرای برنامه ی ویرایش رجیستری ویندوز 
( نوشتن عبارت Regedit.exe در پنجره RUN و کلیک OK ) 
کلیدهای زیر در رجیستری را حذف کنید :
( این مسیر موجب اجرای ویروس در هرباری اجرای ویندوز می شود )
کد:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\
Services\CSNetManagerXp
ImagePath = "%System%\isass.exe"
نکته : منظور از ‌%System% پوشه سیستمی ویندوز است . این پوشه در Windows 2000 با مسیر C:\WINNT\System32 و در Windows XP و Server 2003 با مسیر C:\Windows\System32 میباشد .
5. کلیدهای زیر در رجیستری را اصلاح کنید :
برای اصلاح نمایش پسوند فایلها مقدار متغیر HideFileExt را ز 1 به مقدار صفر تغییر دهید (در مسیر زیر : )
کد:
HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>Microsoft>
Windows>CurrentVersion>Explorer>Advanced>Folder>HideFileExt
مقدار متغیر SuperHidden را نیز از مسیر
کد:
HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>Microsoft>
Windows>CurrentVersion>Explorer>Advanced>Folder>SuperHidden
از مقدار فعلی صفر به مقدار یک تغییر دهید .
برای اصلاح و برگرداندن آیکان فایلهای اجرایی Exe در رجیستری ادیتور به مسیر
کد:
HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>Classes>exefile
رفته و مقدار متغیر default را از مقدار "File Folder" به " Application " تغییر دهید .
در پایان به مسیر 
کد:
HKEY_CURRENT_USER> Software>Microsoft>Windows> 
CurrentVersion>Explorer>Advanced
رفته و مقدار دو متغیر HideFileExt و ShowSuperHidden را به صورت زیر اصلاح کنید :
HideFileExt از مقدار فعلی 1 به مقدار صفر 
ShowSuperHidden از مقدار فعلی صفر به مقدار یک 
6. از برنامه ویرایش رجیستری خارج شوید و سیستم را ری استارت نمایید .
پس از بالا آمدن سیستم بایستی کلیه فایلهای آلوده ای که همنام با "پوشه های مخفی سیستمی شده" میباشند و دارای پسوند exe هستند را به صورت دستی پاک کنید
=============
روشی برای تشخیص این که فایلهای درون فولدر حذف شده اند یا اینکه به حالت سیستمی در امده اند 
گاهی اوقات وقتی به داخل یکی از فولدرهایی که تعداد زیادی فایل درون ان داریم رجوع می کنیم با کمال تعجب متوجه می شویم که فولدر ما خالی است و هیچ یک از فایلهایی که قبلا وجود داشتند دیگر وجود ندارند . 
در این قسمت روشی را به شما اموزش می دهم که با این روش می توانید متوجه شوید که ایا فایلهای شما واقعا حذف شده اند یا این که به حالت سیستمی مخفی شده اند .

برای اینکه بتونید فایلها را ببینید از منوی Start روی گزینه run کلیک کرده و سپس عبارت cmd را تایپ کنید و سپس ok را بزنید 
بعد از باز شدن محیط cmd در ان تایپ کنید dir /A name_of_the_folder با این کار تمامی فایلهایی که به حالت سیستمی در امده اند قابل روئت خواهند بود . و شما متوجه خواهید شد که فایلها حذف نشده اند . و با استفاده از روش بالا می توانید انها را از حالت سیستمی خارج کنید .
نکته : name_of_the_folder نام فولدری می باشد که اطلاعات شما در ان مخفی شده است .
با این برنامه هم می تونید تا حدودی فایلهای Hidden شده خودتون را UnHidden کنید .
http://tetra.persiangig.com/Prog/Delphi/UnHiden.rar
---------------------------------------------------------------------------------------
بازگردانی سریع فایلهای مخفی شده 
این هم روشی برای کسانی که می خواهند به سرعت به فایلهای مخفی خودشون دسترسی پیدا کنند .
برای این کار کافی است دستورات زیر را داخل Notepad کپی کنید و بعد ان را با نام و پسوند mahdi.bat ذخیره کنید و بعد ان را اجرا کنید . چند لحظه منتظر بمانید تا فایلهای مخفی نمایان شوند .
تذکر : با این روش فایلهای سوپر هایدن نیز قابل روئیت خواهند بود .
کد:
attrib -s -h C:\*.* /s /d
attrib -s -h d:\*.* /s /d
attrib -s -h E:\*.* /s /d
attrib -s -h f:\*.* /s /d
attrib -s -h g:\*.* /s /d
attrib -s -h h:\*.* /s /d
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم مهر 1389ساعت 13:26  توسط پویا  | 

جک جدید واسه انگلا

در راستای اعتلای علمی سایت واستون جک باحال گذاشتم حالشو ببرید:

 

حیف نون کارت عابر بانکش رو می اندازه توی حرم امام رضا، می گه: حاجتم رو بده تا رمزش رو بگم!

 

به حیف نون می گن دوست داشتی جای خدا بودی؟ می گه: نه. می گن: چرا؟ می گه: چون جای پیشرفت نداره!

حیف نون تو ماشینش آهنگ عربی گذاشته بود با صدای بلند. بهش گیر می دن می گه: ای بابا! نمی ذارید تو این ماه محرم یه قرآن شاد گوش بدیم!

 

گدايى با حالت گريان و نزار به خانمى گفت: شما بايد موقعيت مرا درك كنيد. خيلى بدبختم، پدر معتاد، مادر مريض، بچه‏هاى گرسنه.
خانم دلش به رحم آمد و پول خوبى به او داد و سپس گفت: شما كى هستيد؟
من پدر خانواده‏ام.


 معلم: چرا عشایر کوچ می کنند؟
شاگرد: از بس که دور چادرهایشان مى ری...!


درد دل یه بزاز اصفهانی: خانوم اومدس پارچه خریدس بردس بریدس دادس دوختن رفتس باش تو عروسی کلی رقصیدس قر دادس و پز دادس آ بعدی رفتس پارچه را شیکافتس پس اووردس می گد از رنگش خوشم نیومدس...

 

حیف نون شب عروسیش باد صدادار می ده، می گه بیا! فشار زندگی از همین الان شروع شد!
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم بهمن 1388ساعت 16:32  توسط پویا  | 

هرم جمعيت دانشجويي كشور تشريح شد

خلاصه  :  معاون وزير علوم خبرداد: تحصيل 41 درصد دانشجويان در دانشگاه آزاد و 25 درصد در پيام نور، تحصيل تنها 16 درصد دانشجويان در دانشگاههاي دولتي

معاون آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با تشريح هرم جمعيت دانشجويي كشور و با نگاهي اجمالي به وضعيت آموزش عالي، گفت: بيش از 41 درصد دانشجويان در دانشگاه آزاد، بيش از 25 درصد دانشجويان در پيام نور و فقط حدود 16 درصد دانشجويان در دانشگاه و دانشكده هاي دولتي مشغول به تحصيل هستند.

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر نادري منش در نشست معاونان آموزشي دانشگاه ها كه در دانشگاه خليج فارس بوشهر در حال برگزاري است، با بيان اينكه در سال تحصيلي 87-88 داراي سه ميليون و 149 هزار و 741 نفر دانشجو بوديم، به آمار دانشجويان به تفكيك نوع دانشگاه در سال تحصيلي گذشته اشاره كرد و گفت: بر اين اساس بيش از 41 درصد دانشجويان در دانشگاه آزاد، بيش از 25 درصد دانشجويان در پيام نور، 11 درصد دانشجويان در مراكز غير انتفاعي، حدود 4 درصد دانشجويان در دانشگاه جامع علمي كاربردي، حدود 3 درصد دانشجويان در دانشگاه هاي پزشكي و همچنين حدود 16 درصد دانشجويان در دانشگاه و دانشكده هاي دولتي به تحصيل مشغول مي باشند.

وي با اشاره به تعداد دانشجويان مراكز آموزش عالي به تفكيك دوره هاي تحصيلي در سال گذشته، گفت: 69 درصد دانشجويان در دوره كارشناسي، 23 درصد دانشجويان در دوره هاي كارداني، 6 درصد در دوره كارشناسي ارشد، يك درصد در دوره هاي دكتراي حرفه اي و يك درصد نيز در دوره هاي دكتراي تخصصي مشغول به تحصيل هستند.

معاون آموزشي وزارت علوم همچنين به آمار دانشجويان مراكز آموزش عالي كشور به تفكيك گروه تحصيلي در سال تحصيلي گذشته اشاره كرد و گفت: در اين راستا 46 درصد دانشجويان در دوره هاي علوم انساني، 30 درصد دانشجويان در دوره هاي فني مهندسي، 9 درصد دانشجويان در دوره هاي علوم پايه، 6 درصد دانشجويان در گروه تحصيلي كشاورزي و دامپزشكي، 5 درصد دانشجويان در گروه علوم پزشكي و 4 درصد دانشجويان در گروه تحصيلي هنر به تحصيل مشغول هستند.

نوشته شده توسط پویا

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم بهمن 1388ساعت 21:18  توسط پویا  | 

دانلود فیلم آواتار

نام فیلم: Avatar – آواتار
ژانر: اکشن ، علمی تخیلی ، ماجرایی ، هیجان انگیز
بازیگران: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang
کارگردان: James Cameron
سال انتشار: ۲۰۰۹
فرمت : mkv
حجم فیلم : حدود ۵۵۰مگابایت

PassWord: www.30tak.com
نوشته شده توسط پویا
+ نوشته شده در  سه شنبه ششم بهمن 1388ساعت 20:59  توسط پویا  | 

معرفی و دانلود نرم افزار Unigraphics Siemens NX6

ژwww.irmechanic.com

نرم افزار جامع Unigraphics، محصول شرکت E.D.S آمریکا، یکی از قوی ترین نرم افزارهای جامع طراحی، ساخت و تحلیل است. این نرم افزار در سال 1960 توسط شرکت مک دنال داگلاس که سازنده ی هواپیما و فضاپیما بوده، معرفی شد و تا کنون در کاربردهای متنوعی ازطراحی تا ساخت مورد استفاده قرار گرفته است.

نرم افزار Unigraphics به دلیل امکانات فراوانی که دراختیار کاربر قرار می دهد، موجب ارائه ی سریع تر و ارزان تر محصولات پیچیده و کاهش هزینه های طراحی تا ساخت محصول شده است. عمده ی این امکانات عبارتند از:

1- اتوماسیون فرایند طراحی مبتنی بر اطلاعات
2- طراحی صنعتی
3- مدل سازی در بالاترین سطح جهانی 
4- تحلیل استحکام
5- شبیه سازی وتحلیل مکانیزم ها
6- ساخت
7- این نرم افزار به دلیل استفاده از هسته ی مرکزی مدل سازی، توانایی مدل سازی بسیار بالایی دارد و حجم فایل های نهایی آن کوچک تر وسرعت طراحی آن کاملاً قابل توجه است. هم چنین نرم افزار فوق به پردازشگرهای چندان قوی نیازی ندارد و امروزه در صنایع مختلفی از جمله هوافضا، خودروسازی، ماشین سازی، عمران، بیومکانیک، فناوری های برتر (های تک)و... به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. برخی شرکت هایی که ازاین نرم افزار استفاده می کنند عبارتند از: 
صنایع هواپیمایی:
Boeing،Antonov، Bell Helicopter، Douglas، Topolov، British Aerospace، Sukho،lAl.

صنایع اتومبیل سازی:
GeneralAprilia، Allison Engine، Detroit، Opel، Beneton formula، Bosch automotive motor، Axle.

صنایع فن آوری برتر (High Tech):
Aiwa، Apple، Digital Electronics.

صنایع مصرفی:
Alloy Ltd، Erricsor، Gillete، Isuzu، Kodak.

موفقیت هایی که برخی شرکت ها به واسطه ی استفاده از نرم افزار Unigraphics کسب کرده اند به اختصار عبارتند از:

- طراحی کامل پیشرفته ترین جنگنده ی آمریکا JSF10.
- پیشنهاد ساخت 80 فروند هواپیمای اضافی به شرکت بویینگ توسط نیروی هوایی ایالات متحده به دلیل دریافت جایزه ی کیفیت ملی.
- طراحی کامل اتومبیل مسابقه ی MT900 توسط شرکت Mosler Automotive.
- طراحی شاسی جدید ماشین مسابقه جگوار برای شرکت در مسابقات فرمول 1.
- استفاده درطراحی صنعتی جدیدترین اتومبیل Pontiac.

درحال حاضر، حدود 800 نفر در صنایع هواپیمایی ایالات متحده، 90 درصد کارمند صنایع هوافضای روسیه و بیش از یک میلیون نفر در هفده هزار شرکت جهان ازاین نرم افزار استفاده می کنند. گفته می شود که بیش از 25 درصد مدل های کامپیوتری تولید شده درجهان توسط تکنولوژی Unigraphics ساخته شده اند.

شرکت سازنده یاین نرم افزار به طور متوسط در 25 سال اخیر 24 درصد رشد سالانه داشته و درآمد سالیانه ی آن بیش از 400 میلیون دلار است. این شرکت که اولین شرکت بزرگ صنعتی در نوع خود بوده و موفق به اخذ گواهی نامه جهانی ISO 9001/Tick lT گردیده است، دارای ببش از 3500 کارمند در 95 دفتر در 234 کشور جهان می باشد.

دراین نرم افزار امکان تبدیل و ترجمه ی اطلاعات به بیش از 230 برنامه ی CAD به واسطه ی هسته ی مرکزی مدل ساز Parasolid وجود دارد.

این برنامه بابیش از 240 ماژول، امکانات طراحی تا ساخت کامل محصول را دراختیار کاربران قرار می دهد. در ادامه درحد مقدور به بررسی تعدادی از ماژول های اساسی این برنامه می پردازیم.

ماژول های اساسی نرم افزار:

مهندسی براساس اطلاعات(KBE):
دراین بخش، ماژول ترکیب اطلاعات که مشهورترین محیط جهانی برای تسریع و تسهیل قواعد مهندسی برای ساخت یک مدل یا یک پروسه ی خاص می باشد، قرار داده شده است. این ماژول به زبان Intent که محصولی از شرکت که محصولی از شرکت Heide می باشد، نوشته شده است. علاوه بر زبان مربوطه، این ماژول دارای یک محیط بصری برای کار وری اطلاعات مهندسی می باشد.

فرآیندهای خودکار مهندسی:
دراین بخش چندین ماژول که فرآیندهای مهندسی را به صورت خودکار اجرا می کنند، قرارداده شده است.

یک ماژول درطراحی قطعاتی که با قالب های کششی ازورق های فلزی ساخته می شوند، به مهندس طراح کمک می کند. این فرآیند بعد از مدل سازی قطعه ی ورقی و قبل از ساخت قالب، با دستگاه های NC انجام می شود.

ماژول دیگری فرآیندهای مرتبط با ساخت کامل محصول از قبیل انتخاب خط قالب، ترتیب عملیات فرم دهی و طراحی سطوح اضافی و برش نهایی را انجام می دهد. نتیجه ی فعالیت طراحی، تولید یک یا چند سطح می باشد که بیانگر وضعیت ورق در هر مرحله از خط قالب است.

ماژول wave فرایند طراحی، مدل سازی و بهینه سازی چرخ دنده و جعبه دنده ها را به صورت خودکار انجام می دهد. طراح با استفاده از ماژول Wave قادر به مرتبط ساختن دندانه ها، منحنی های دندانه، یاتاقان ها و محفظه ی چرخ دنده با یکدیگر برای برآوردن مقاصد طراحی خود خواهد بود. چندین الگوی آماده نیز برای ساخت سیستم های مختلف انتقال قدرت در این ماژول وجود دارد. نتیجه ی فعالیت طراح، مدل ها ی دقیقی از چرخ دنده های درگیر برای عملیات بعدی از قبیل نقشه گیری، تحلیل و ساخت می باشد.

طراحی خودکار قالب تزریق پلاستیک:این ماژول امکانات طراحی قالب های تزریق پلاستیک را ارائه می دهد. طراح به صورت قدم به قدم و هدایت شده قالب را خواهد ساخت. کاربران مبتدی با استفاده از مراحل خودکار این ماژول به سادگی طراحی قالب را فرا می گیرند و کاربران حرفه ای با استفاده از تمام ظرفیت های این ماژول طرح خود را پربارتر می کنند. طراح با استفاده از مدل قطعه، خط جدایش آن را به دست آورده و با داشتن ضریب انقباض ماده قسمت های هسته و حفره ی قالب را که کاملاً با قطعه ی اصلی مرتبط می باشد، طراحی می کند. این ماژول دارای کتابخانه ای از قطعات استاندارد مربوطه نیز می باشد.

طراحی جوش:این ماژول امکانات ساخت و مدیریت طرح های سه بعدی جوش ها را بر اساس تکنولوژی مبتنی بر اطلاعات به طور خودکار در اختیار کاربر قرار می دهد. جوش های مقاومتی، قوس الکتریکی و محکم کردن قطعات با چسب یا بتونه از امکانات این ماژول می باشد. کاربر می تواند پس از ساخت جوش به بررسی موقعیت آن و علامت گذاری با سمبل های مربوط اقدام کند. اطلاعات جوش در ماژول نقشه گیری به طور خودکار منعکس می گردد. ماژول طراحی جوش استاندارهای ISO،ANSI،DIN،JIS را پشتیبانی می کند.

طراحی خودکار بعضی از المان های خودرو از قبیل آینه ها، شیشه ی جلو، ارگونومی راننده و کمک راننده، کمربند ایمنی، داشبورد و... از دیگر فرایندهای خودکار مهندسی این نرم افزار می باشند.ISO | Windows | Rapidshare.com | 1.2 GB

Download (rapidshare)

Part15
Part14
Part13
Part12
Part11

Part10
Part9
Part8
Part7
Part6

Part5
Part4
Part3
Part2
Part1

به نقل از irmechanic.com

نوشته شده توسط پویا

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم بهمن 1388ساعت 20:50  توسط پویا  | 

آمار ارشد آزاد امسال


طبق آخرین خبر هایی که تو یکی دو روز اخیر داشتم رویکرد جدید دانشگاه آزاد مبنی بر جذب دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته های فنی می باشد؛ به گونه ای که تمرکز و افزایش سهمیه قابل توجهی برای شهر ها و دانشگاههای بزرگ دارد و در شهر های کوچکتر ؛ کاهش چشمگیر ظرفیت خواهد داشت.

 در دانشگاه آزاد برای شهر های زیر رشته برای کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک وجود دارد که طبق اطلاعات واصله ظرفیت شهر ها برای کنکور ارشد امسال به شرح زیر تغییر میکنه .

طراحی کاربردی

تبدیل انرژی

ساخت و تولید

اراک

 100 نفر

تاکستان

15 نفر

دزفول

30 نفر

اهواز

100 نفر

تهران – ج

120نفر

شیراز

100 نفر

تاکستان

15 نفر

علوم و تحقیقات

120 نفر

علوم و تحقیقات

120 نفر

تهران – ج

120 نفر

دزفول

30 نفر

نجف آباد

100 نفر

خمینی شهر

15 نفر

مشهد

120نفر

------

------

سمنان

50 نفر

-------

------

------

------

کرج

100نفر

-------

------

------

------

مشهد

100 نفر

-------

------

------

------

 البته این ظرفیت کلی است و نصف قبولی ها برای نیمه اول و نصف دیگر برای نیمه دوم وارد دانشگاه خواهند شد.

بنابراین برخلاف تصور شانس قبولی در شهر های بزرگ بسیار بالاتر از شهر های کوچیکه و

پیشنهاد میشه در انتخاب رشته برای ثبت نام به این مساله توجه بشه.

اما فارغ التحصیلاان رشته مکانیک شانس خوبی برای قبولی در رشته مکاترونیک دارند.به طوری که اطلاع دارم دانشگاههایی که این رشته رو ارائه میدهند  اکثرا افزایش ظرفیت چشمگیری دارند.

 

مهندسی مکاترونیک

اهر

40

تیریز

120

تهران –ج

120

علوم و تحقیقات

120

قزوین

120

 

به نقل از  irmechanic.com

نوشته شده توسط پویا

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم بهمن 1388ساعت 20:45  توسط پویا  | 

اطلاعيه دانشگاه علم و صنعت درباره سانحه رانندگي روز گذشته در دانشگاه


وابط عمومي دانشگاه علم و صنعت ايران در پي سانحه رانندگي روز گذشته يك دانشجو در محوطه دانشگاه كه موجب مرگ وي شد، اطلاعيه‌اي صادر كرد.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، در اين اطلاعيه آمده است:‌« با كمال تاسف و تاثر بعدازظهر روز دوشنبه پنجم بهمن ماه طي يك سانحه رانندگي يكي از دانشجويان دختر دانشگاه علم و صنعت ايران به رحمت ايزدي پيوست و موجبات غم و اندوه فراوان تمامي دانشگاهيان را فراهم آورد. بدين وسيله اين ضايعه غم بار را به خانواده محترم و داغدار مرحومه مغفوره و جامعه دانشگاهي علم و صنعت ايران بويژه اساتيد، دانشجويان و كاركنان دانشكده مهندسي كامپيوتر تسليت و تعزيت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات براي آن مرحوخه و صبر و اجر جزيل براي خانواده محترم وي را مسئلت داريم.

به منظور تنوير افكار عمومي و اطلاع رساني نكات به استحضار جامعه دانشگاهي مي‌رسد:

1- جمعي از همكاران كه منتظر تشكيل كلاس بودند، شاهدان عيني حادثه بودند و اظهارات آن ها حكايت از آن دارد كه راننده كاميونت در محوطه كارگاه ساختماني در حال تنظيم موقعيت خودرو با دانشجوي متوفي از سمت عقب كاميونت برخورد نموده است و تلاش شاهدان براي توجه دادن به راننده و متوفي با توجه به استفاده از هندزفري موثر واقع نشده است.

2- به محض اطلاع شاهدان به بهداري دانشگاه، بلافاصله يك دستگاه آمبولانس به همراه تيم پزشكي در محل حادثه حاضر شده و نسبت به انتقال مصدوم به اورژانس بيمارستان الغدير اقدام نمودند. همزمان توسط حراست دانشگاه راننده كاميونت طرف قرارداد پيمانكار ساختماني دانشگاه تحويل نيروي انتظامي گرديد.

3- متاسفانه تلاش تيم پزشكي موثر واقع نشد و مصدوم فوت نمود. با حضور مسئولين دانشگاه و پدر متوفي در بيمارستان، اقدامات لازم براي انتقال پيكر آن مرحومه به زادگاهش به عمل آمد.

4- كميته بررسي سانحه تشكيل و فعاليت كارگاه ساختماني از سوي كميته بررسي سانحه تعطيل شد و موضوع از طريق دفتر حقوقي دانشگاه و نيروي انتظامي محل در حال پيگيري مي‌باشد.

5- يك هيات متشكل از مسئولين دانشگاه دفتر نهاد مقام معظم رهبري، مسئولين و اساتيد دانشكده مهندسي كامپيوتر و جمعي از دانشجويان براي شركت در مراسم تشييع و تدفين در حال عزيمت به زادگاه آن مرحومه مي‌باشند.

در پايان ضمن ابراز تشكر از همدردي دانشگاهيان با خانواده آن مرحومه از اصحاب رسانه مي‌خواهد كه موضوع حادثه را به طور صحيح اطلاع‌رساني و موجبات تسلي خاطر بيشتر خانواده ايشان را فراهم سازند.»

نوشته شده توسط پویا

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم بهمن 1388ساعت 20:30  توسط پویا  | 

استاد باسواد نامعروف


 ضرب المثل مشهور چینی :  

  

     虐待知名教授的著名教授识字的文盲

      ترجمه  :

 

استاد باسواد نامعروف بهتر از استاد بی سواد معروف

 

نوشته شده توسط پویا

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم بهمن 1388ساعت 20:28  توسط پویا  | 

مجله Popular Mechanics,February 2010

 

دانلود 20مگابایت

نوشته شده توسط پویا

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم دی 1388ساعت 13:56  توسط پویا  | 

چند تا کتاب توپ تبدیل انرژی و سیالاتی حرارتی

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم دی 1388ساعت 13:54  توسط پویا  | 

کتاب تشعشع جدید

دانلود(50مگابایت)

نوشته شده توسط پویا

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم دی 1388ساعت 13:43  توسط پویا  | 

سایت خفن +18

بچه ها اینم یه سایت مخصوص شما انگلا فقط+18 هستش

برو به سایت


نوشته شده توسط پویا

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم دی 1388ساعت 23:22  توسط پویا  | 

ایرانی جماعت

در شهری در آمریكا، آرایشگری زندگی می‌كرد كه سالها بچه‌دار نمی‌شد. او

نذر كرد كه اگر بچه‌دار شود، تا یك ماه سر همه مشتریان را به رایگان

اصلاح كند. بالاخره خدا خواست و او بچه‌دار شد!

روز اول یك شیرینی فروش وارد مغازه شد.. پس از پایان كار، هنگامی كه قناد

خواست پول بدهد، آرایشگر ماجرا را به او گفت. فردای آن روز وقتی آرایشگر

خواست مغازه‌اش را باز كند، یك جعبه بزرگ شیرینی و یك كارت تبریك و تشكر

از طرف قناد دم در بود.

روز دوم یك گل فروش به او مراجعه كرد و هنگامی كه خواست حساب كند،

آرایشگر ماجرا را به او گفت. فردای آن روز وقتی آرایشگر خواست مغازه‌اش

را باز كند، یك دسته گل بزرگ و یك كارت تبریك و تشكر از طرف گل فروش دم دربود.

روز سوم یك مهندس ایرانی به او مراجعه كرد. در پایان آرایشگر ماجرا را به

او گفت و از گرفتن پول امتناع كرد. 

حدس بزنید فردای آن روز وقتی آرایشگر خواست مغازه‌اش را باز كند، با چه

منظره‌ای روبرو شد؟

فكركنید. شما هم یك ایرانی هستید.

 

چهل تا ایرانی، همه سوار بر آخرین مدل ماشین، دم در سلمانی صف كشیده

بودند و غر می‌زدند كه پس چرا این مردك حمال مغازه‌اش را باز نمیكنه!!!

نوشته شده توسط پویا

به نقل از شلوار کردی داوود

 

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم دی 1388ساعت 19:34  توسط پویا  | 

هووو!

یه خانومی گربه ای داشت که هووی شوهرش شده بود. آقاهه برای اینکه از شر گربه راحت بشه، یه روز گربه رو میزنه زیر بغلش و 4 تا خیابون اونطرف تر ولش می کنه. وقتی خونه میرسه میبینه گربه هه از اون زودتر اومده خونه. این کارا رو چند بار دیگه تکرار می کنه، اما نتیجه ای نمیگیره.
یک روز گربه رو بر میداره میذاره تو ماشین. بعد از گشتن از چند تا بلوار و پل و رودخانه و. . . خلاصه گربه رو پرت میکنه بیرون.
یک ساعت بعد، زنگ میزنه خونه. زنش گوشی رو برمیداره. مرده میپرسه: " اون گربه  ی خر  خونس؟" زنش می گه آره. مرده میگه گوشی رو بده بهش، من گم شدم!!!

نوشته شده توسط پویا

به نقل از شلوار کردی داوود

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم دی 1388ساعت 19:28  توسط پویا  | 

کتاب تشعشع واسه پیشکسوت انگلا

Modeling Solar Radiation at the Earths Surface: Recent Advances 

دانلود


  Radiation in the Atmosphere: A Course in Theoretical Meteorology

دانلود


نوشته شده توسط پویا 

+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم دی 1388ساعت 21:19  توسط پویا  | 

پیام مهم مخابرات به ملت ایران

 

 پیام مهم مخابرات به ملت ایران

نوشته شده توسط پویا 

+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم دی 1388ساعت 22:13  توسط پویا  | 

اندر احوالات دانشگاه ما!

آقا یه روز خواستیم بریم سایت (مثه همیشه بی خود و بی جهت) دیدیم به به صف بستن عجیب !

کاشف به عمل اومد کارت میخوان اونم الکترونیکی ! بسم الله ! ما که هوز کارت دانشجویی نفتیشم نگرفتیم چه برسه به الکترونیکیش ولی با دیدن این اطلاعیه توی عکس دیدیم خیالمون راحت شد اینجا هم از سیستم دانشگاه بین المللی و ISI رازی واسه مدیریت بحران استفاده میکنن وجدانا خودتون قضاوت کنید چرا کسی که کارت سلف نداره نمیتونه بره تو سایت مفاله سرچ کنه؟

اینم یه عکس از ما ودوستان در نمایشگاه هفته پژوهش انجمن علمی مکانیک

سایز بزرگتر عکس

 

نوشته شده توسط پویا 

+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم دی 1388ساعت 12:43  توسط پویا  | 

استاد!

مردی می خواست یک طوطی سخنگو بخرد، طوطی های متعددی را دید و قیمت جوان ترین و زیباترین شان را پرسید. فروشنده گفت: "-این طوطی؟ سه چهار میلیون! ... و دلیل آورد: - "این طوطی شعر نو میگه، تموم شعرای شاملو، اخوان، نیما و فروغ رو از حفظه!"

مشتری به دنبال طوطی ارزان تر، یکی پیدا کرد که پیر بود اما هنوز آب و رنگی داشت، رو به فروشنده گفت: "- پس این را می خرم که پیر است و نباید گران باشد"
- این؟!... فکرش رو نکن، قیمت این بالای شش هفت میلیونه... چون تمام اشعار حافظ و سعدی و خواجوی کرمانی رو از حفظه

مرد نا امید نشد و طوطی دیگری پیدا کرد که حسابی زهوار در رفته بود، گفت: "- این که مردنی است و حتماً ارزان... "
"- این؟!... فکرش رو نکن، قیمت اش بالای پونزده شونزده میلیونه... چون اشعار سوزنی سمرقندی و انوری و مولوی رو حفظه..."

مرد که نمی خواست دست خالی برگردد به طوطی دیگری اشاره می کند که بال و پر ریخته بر کف قفس بی حرکت افتاده و لنگ هایش هوا بود.... انگار نفس هم نمی کشید.
"- این یکی را می خرم که پیداست مرده، حرف که نمی زند، حتماً هیچ هنری هم ندارد و باید خیلی ارزان باشد..."
"- این یکی؟!... اصلاً فکرش رو نکن! قیمت این بالای شصت هفتاد میلیونه!"
"- آخه چرا؟ مگه اینم شعر می خونه؟"
"- نه...! شعر نمی خونه، حتی ندیدم تا امروز حرف بزنه، اصلا هیچ کاری نمی کنه... اما این سه تا طوطی دیگه بهش میگن استاد!

نوشته شده توسط پويا
+ نوشته شده در  سه شنبه یکم دی 1388ساعت 14:39  توسط پویا  | 

مجله رايگان جديد

ِDownload


Download


ِِDownload


Download


Download
Download

نوشته شده توسط پويا
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم آذر 1388ساعت 22:38  توسط پویا  | 

تبریک به انگل جهش یافته امیرحسین!

با خبر شدیم که دیروز مهندس امیرحسین معروف به آپار در همایشی تحت عنوان کنفرانس بین المللی Continuos Medias 22nd International Conference مقالشو  دیروز در دانشگاه شهید چمران اهواز ارایه داده و گویا مقالش واسه کنفرانس اصلی که در پانزدهم آگوست سال ۲۰۱۰ در  دانشگاه لیون فرانسه برگزار میشه پذیرفته شده.اینم لینک کنفرانس و مقاله امیرحسین

http://www.univ-lyon.fr/44364464/Islampanah/fiche

این موفقیت رو به جامعه ی انگلها تبریک میگم و امیدوارم این انگل جهش یافته رو الگوی خودتون قرار بدید من که عمرا این کارو نمیکنم!

ضمنا این وبلاگ قول اولین مصاحبه ی رسمی رو از ایشون گرفته که بزودی در چند قسمت به علاقمندان و جویندگان علم تقدیم می شود پس تا اون موقع از پای کامپیوترتون جم نخورید.

 

این روزها همه مکارازی می خوانند شما چطور؟!

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم آذر 1388ساعت 16:42  توسط پویا  | 

هم دردی با خانواده برادرم

سلام دوستان

این مطلبو فقط بخاطر هم دردی و همبستگی با خانواده ی برادر عزیز همیشه پایندمون کیانوش می نویسم مدتیه باخبر شدم که برادر کیانوش رو که به رسم برادریمون با کیانوش برادر ماهم حساب میشه دسنگیر کردن من تو چند وچون قضیه نمیرم فقط میخوام به نوبه ی خودم به عنوان دوست و دغدار کیانوش از آزادی هر چه سریعتر کامران آسا حمایت کنم و این بازداشت غیر قانونیو محکوم کنم.این خانواده تا کی باید رنج بکشه؟هیچ کس جوابشو نمیدونه.کاش صدایمادر کیانوش رو کسی بشنوه

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم آذر 1388ساعت 16:27  توسط پویا  | 

جوابیه!

عرض ادب و احترام به خصوص به محضر حیدر عزیز
از اونجایی که آب من از همون اولش با این عمرانیه تو یه جوق نمی رفت حرفی با وی ندارم و بر او وقعی نمی نهم.برادر عزیزم حیدر جان ازاینکه توهم مانند من هنوز بر انگل بودن خود استواری بسی به خود و هم رزمانم می بالم.در ضمن اون بی بی سی که خبر ازدواجو به تو داده مطمئن باش که همه رو در جریان گذاشته حالا پیدا کنید بی بی سی را!
منم بذار جور شه بعدا تبریک بگو مشکلاتش هنوز مونده در ضمن اینجا دوستایی دارم که از شماها انگلترن و آبرویی واسم نذاشتن و عرصه رو بر من تنگ کردن.دعا کنید همه چی جور شه به نفع همتونه سبیل همتون چرب میشه.

منم اوضاع درسامو که گفتم بهت ولی اگر میخونم فقط واسه اینه که آبروم نره وگرنه در این گلستان چه جای این صحبت است!

 در آخر این دوست خطاکارمان محسن عمرانی را مورد عنایت قرار داده و از خداوند کاش ۵۰درصدی وزن او را خواستارم(آمینو بلند بگو)

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم آذر 1388ساعت 11:14  توسط پویا  | 

از دانشگاه یا کار و محل خدمتتون بگید

سلام دوستان من تا مدتی فعالیتمو یه کم کمترمیکنم حالا دیگه نوبت شماست

فقط بیاید از جایی که هستیم شرایط و وضعیت و احوالات خودمونو  و کارایی که میخوایم بکنیم و واسه هم شرح بدیم واسه همین از خودم شروع میکنم.

اینجا یعنی همدان نسبت به کرمانشاه محیط بهتر و جمع و جورتری داره ضمن اینکه شخصا چون یکی دو سال اینجا زندگی کردم باهاش خیلی راحتم دانشگاه بوعلیم به تسبت دانشگاه خوبیه امکاناتش خوبه راضی میکنه آدمو مسئولینش فعالن و دوست دارن اسم دانشگاهشون همیشه مطرح باشه واسه همین همیشه پشت سرهم نمایشگاه و سمینارو... میذارن.

از احوالات خودم که بپرسید خوبم دارم درس میخونم ولی نتیجه نمیگیرم از ندیدن سوال برگه امتحانی میانترم  مکانیک محیط پیوسته(در حالیکه سواله خوراکم بود) بگیرید تا شلخته نوشتن برگه میانترم ریاضی همه چی علیه من شده.ولی انصافا من اینجا راحتم و اگر خدا بخواد میخوام همین جام یه کارایی بکنم خدارو چه دیدید شاید  تشکیل فراش بدم!  خلاصه دعامون کنید چون که همتون مفتی یه عروسی از نوع توپش دعوتید یعنی اینجوری بگم که واسه خودتون دعا کنید.

شمام بگید سوالی بود در خدمتیم فقط از این مطلب آخری هیچ سوالی پذیرفته نمیشود حتی شما دوست عزیز!

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم آذر 1388ساعت 12:35  توسط پویا  | 

گزارش مراسم 16 آذر در دانشگاه رازی

کرمانشاه پست – به گزارش کرمانشاه پست ؛ روز دوشنبه مراسم بزرگداشت 16 آذر در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد . در آغاز دهها دانشجوی عضو بسیج دانشجویی  یک مراسم نیم ساعته برگزار نمودند که گاه به کشمکش میان گروههای دانشجویی می انجامید .

پس از پایان مراسم بسیج دانشجویی ؛ صدها دانشجوی دانشگاه رازی با سر دادن شعار و حمل پلاکارد هایی با مضامین مختلف از جمله حمایت از دانشجویان تعلیقی و عباراتی علیه مسئولین دانشگاه تجمع اعتراضی خود را آغاز نمودند. در بین جمعیت دانشجویانی با نمادهای سبز دیده می شدند .

در ادامه دانشجویان با خواندن سرود یار دبستانی و ای ایران از دانشکده فنی به سمت ساختمان مرکزی و دانشکده های علوم و ادبیات  حرکت کردند . در مسیر حرکت شعار های "مرگ بر دیکتاتور" ، "الله اکبر"  ،  "نصر من الله و فتح قریب" ، "یا حسین میرحسین"و  همچنین شعارهایی بر علیه مسئولین دانشگاه نظیر "بیدمشکی بیدمشکی استعفا استعفا " و "حراست به گوش باش،دانشجوییم نه اوباش" به شکل گسترده شنیده می شد .

این گزارش با استناد به شاهدان عینی از بازداشت تعدادی از دانشجویان خبر می دهد اما هنوز هیچ منبع رسمی آنرا تأیید نکرده است . این مراسم در حالی برگزار می شد که تردد دانشجویان از ساعات آغازین برگزاری مراسم شدیدا تحت نظر بود و سرویس های ایاب و ذهاب دانشگاه در هنگام ورود و خروج دانشجویان بازرسی می شد .

همچنین خبر می رسد که  ظهر روز دوشنبه دانشجویان دانشگاه غذای سلف سرویس را تحریم نمودند به گونه ای که تقریبا سلف سرویس در تمامی مدت سرو غذا خالی بود. در ماههای اخیر دهها فعال دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه با احکام سنگین تعلیق روبرو شده اند .

مسئولیت محتوای خبر با منبع انتشاری آن است و این وبلاگ صرفا جهت اصلاع رسانی آنرا عینا نقل نموده است

منبع:http://kermanshahpost.com

+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم آذر 1388ساعت 12:49  توسط پویا  | 

عکس من و همکلاسیهای جدید در گنجنامه

+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم آذر 1388ساعت 12:38  توسط پویا  | 

سلام کاپیتان!

سلام  بر کاپیتان انگل ها امیدوارم همچنان بر قله های انگلی همچون گذشته مانند عقابی بی رقیب سایه انداخته باشی. خیلی دوست داشتم ببینم پووووهایی که این همه ندت نگه داشتی و تنهایی شب و روز با خودت پرورششون دادی خرج کیا میکنی.

در ضمن هروقت اراده کردی تو وبلاگ مطلب بنویسی با کمال میل بهت آیدی میدم با لبات بازی کنه!

حیدر جان یه سایت خیلی خوبو معرفی میکنم ماله هنده فکر نمیکنم راجع به پروژت مطلب مستقیمی وجود داشته باشه ولی کتابایه خوبی داره

www.freebookspot.in

در ضمن منم پروژم معلوم شده راجع به رفتارهای خطی و غیر خطی شناورهای دریاییه انشالله باهم در تعامل خواهیم بود هرچند گرایشهامون فرق داره اما دل حساوه نه حیدر؟

+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم آذر 1388ساعت 19:13  توسط پویا  | 

سايت عالي دانلود فيلم

اين سايت خارجي يه مجموعه از چند فروم هستش كه با عضويت توش ميتونيد فيلمايه خوبيو با كيفيت عالي دانلود كنيد سايت اينه:

http://www.katzforums.com

در ضمن واسه زيرنويسشم ميتونيد بريد رو سايته:

WWW.ZIRNEVIS.COM
اميدوارم مورد قبول برخي دوستان چاق و بي وفامون قرار بگيره
در ضمن هر كي واسه ورود به وبلاگ مشكل داره به من اس ام اسي خبر بده مشكبشو حل ميكنم
+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم آبان 1388ساعت 10:13  توسط پویا  | 

چند تا كتاب مفيد سيالاتي و المان محدود و نرم افزاري

Title: Design and Optimization of Thermal Systems (2nd Edition)

Author: Yogesh Jaluria

Published: 2008 By CRC Press Inc.

Language: English  |  Pages: 750  |  Size: 5MB.

>>>>>>>>>> Download

 


Title: Piping and Pipelines; Assessment Guide

Author: A. Keith Escoe

Published: 2006 By Elsevier Inc.

Language: English  |  Pages: 573  |  Size: 9MB.

>>>>>>>>>> Download


عنوان: راهنمای کامل نرم افزار Abaqus 6.8

دانلود مجموعه

 


عنوان: جریان سیالات لزج

نویسندگان: T.C. Papanastasiou  ,  G.C. Georgiou  ,  A.N. Alexandrou

سال چاپ: 2000

زبان: انگلیسی

دانلود کتاب

 


عنوان: انتقال حرارت در ساختمان

نویسنده:  Morris G. Davies

سال چاپ: 2004

زبان: انگلیسی

دانلود کتاب

 


Title: Thermodynamics; An Engineering Approach (5th Edition)

Author: Yunus A. Cengel  ,  Michael A. Boles

Published: 2006 By McGraw Hill Inc.

Language: English  |  Pages: 963  |  Size: 13MB.

>>>>>>>>>> Download


Title: Finite Element Techniques for Fluid Flow

Author: J. J. Connor  ,  C. A. Brebbia

Published: 1978 By Newnes-Butterworths Inc.

Language: English  |  Pages: 310  |  Size: 7MB.

>>>>>>>>>> Download

 


عنوان: روش المان محدود

نویسندگان: O.C. Zienkiewicz  ,  R.L. Taylor

سال چاپ: 2000

زبان: انگلیسی

۱. جلد اول: اصول و مبانی ............. دانلود

۲. جلد دوم: مکانیک جامدات ......... دانلود

۳. جلد سوم: دینامیک سیالات ....... دانلود

 


عنوان: حل عددی بکمک نرم افزارهای MATLAB و Excel

نویسنده: Steven T. Karris

سال چاپ: 2007

زبان: انگلیسی

دانلود کتاب

 


عنوان: روشهای عددی کاربردی بکمک MATLAB

نویسنده: Won Young Yang

سال چاپ: 2005

زبان: انگلیسی

دانلود کتاب


عنوان: مقدمه ای بر دینامیک سیالات محاسباتی (به روش حجم محدود)

نویسندگان: H.K. Versteeg  ,  W. Malalasekera

سال چاپ: 1995

زبان: انگلیسی

دانلود کتاب

 


عنوان: کاربرد روش المان محدود (بکمک Abaqus)

نویسندگان: G.R. Liu  ,  S.S. Quek

سال چاپ: 2003

زبان: انگلیسی

دانلود کتاب

 


عنوان: المان محدود در جریان سیالات و انتقال حرارت

نویسندگان: Roland W. Lewis  ,  Perumal Nithiarasu  ,  Kankanhally N. Seetharamu

سال چاپ: 2004

زبان: انگلیسی

دانلود کتاب

 


عنوان: اصول تحلیل اجزای محدود

نویسنده: David V. Hutton

سال چاپ: 2005

زبان: انگلیسی

دانلود کتاب


عنوان: تحلیل مهندسی بکمک FORTRAN , QuickBASIC , MATLAB , Mathematica

نویسنده: Y.C. Pao

سال چاپ: 2001

زبان: انگلیسی

دانلود کتاب


عنوان: ضروریات نرم افزار MATLAB برای مهندسان و دانشمندان

نویسندگان: Brian Hahn  ,  Daniel T. Valintine

سال چاپ: 2007

زبان: انگلیسی

دانلود کتاب


عنوان: راهنمای نرم افزار Ansys CFX  ver11.0

ناشر: ANSYS Inc

سال انتشار: 2007

دانلود کتاب

 


عنوان: مقدمه ای بر Simulink و کاربردهای آن در مهندسی

نویسنده: Steven T. Karris

سال چاپ: 2006

زبان: انگلیسی

دانلود کتاب

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آبان 1388ساعت 21:37  توسط پویا  | 

تشكر واعتذار واسه حيدر و لعنت به سلمان

سلام دوستان الان همدان هستم بعنوان تنها مدير باقيمانده وبازمانده ي وبلاگ بهتون تضمين ميدم كه خواسته هاتون برآورده ميشه جز اون پيامبر دروغين.آخه تو كي هستي كه اس ام است چي باشه؟درسته دلم برات تنگ شده ولي دليل نميشه هرچي از دهنت در مياد به ما بگي.آقا اينجا دانشگاه بدي نيست ميخوام با يه استادي پروژمو بگيرم كه اسمش مكانيكه ببينيد چقدر يارو اينكارس خداييش عين حقيقته اسمش دكتر ابوالقاسم مكانيكه خيلي كارش درسته و خيليم خوفه بقيه مطلبو تو يه فرصت بهتري براتون تعريف ميكنم ...

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آبان 1388ساعت 21:15  توسط پویا  | 

برای کیانوش که آرام گرفت

 

سلام دوستان نمیدونم خبر دارید یا نه اما یکی از دوستایه عزیزمون مارو ترک کرد.

کیانوش آسا هم دانشکده ای و هم دوره ای هممون و دوست صمیمی بعضیهامون مثه منو عدنان وحیدر تو درگیریهای تهران شهید شد . من یه هفته بعد از درگیریها خبرشو شنیدم اما اصلا باور نکردم تا اینکه هفته ی قبل خبر مراسم چهلمشو شنیدم.واقعا نمیدونم چی بگم اما کیانوش واسه من نمونه ی تلاش وسادگی بود شاید بعضیهاتون شاهد تلاش و زحمت اون بودید که با کمترین امکانات تونست بهترین نتایجو بگیره.

اون تو جریان تظاهرات روز دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۸ در میدان آزادی تهران ناپدید و روز ۳ تیر ماه ۱۳۸۸ در سردخانهٔ پزشکی قانونی توسط خانواده‌اش شناسایی شد.اون بدلیل اصابت گلوله توسط افراد لباس شخصی جان باخت.در حالی که شاهدان عینی، از اصابت یک گلوله در بیست و پنجم خرداد ماه خبر داده بودن هنگام تحویل جسد آثار دو گلوله در بدنش مشاهده شده که خانواده اش در این مورد هیچ توضیحی دریافت نکردن سرانجام پیکر شهید کیانوش در تاریخ ۷ تیر در قطعه 58 پلاک 12 باغ فردوس کرمانشاه به خاک سپرده شد.

همین مرد هفته پیش چهارشنبه مراسم چهلمش تو کرمانشاهو تهران بود تو کرمانشاه حدود ۱۰۰۰۰نفر تو مراسمش شرکت کردن دست آخر سر مزارش تنبور زدن آخه کیانوش تنبور و خیلی قشنگ ومحزون میزد.تو دانشگاه علم وصنعتم دانشجوهاش یه پارکو به اسمش کردن پارک شهید آسا....

دوست دارم بیشتر ازش بگم اما دو سه روزه همش عکسامو باهاش نگاه میکنمو حسرت میخورم .فقط میتونم بگم روحش شاد ....واقعا دیگه چی میشه گفت.هفته پیش مراسم چهلمش تو کرمانشاه و تهران بود تو کرمانشاه حدود ۱۰۰۰۰نفر تو مراسمش شرکت کردن دست آخر سر مزارش تنبور زدن آخه کیانوش تنبورو خیلی قشنگ و محزون می زد.تو دانشگاه علم وصنعتم دانشجوهاش یه پارکو به اسمش کردن پارک شهید آسا...

 

بیاین هممون برای آرامش و آسایشش دعاکنیم و براش یه فاتحه از ته دل بخونیم...

نوشته شده توسط پویا

+ نوشته شده در  جمعه بیست و سوم مرداد 1388ساعت 12:9  توسط پویا  | 

تشکر واعتذار!!!

با عرض سلام و عرض تبریک خدمت دوستان افتخار آفرینم حیدر و جواد انصافا یه حال اساسی بهم دادید . من خودمم رتبه ی تبدیلم شده 677طراحیم چیز جالبی نیست 811شده.من واسه تبدیل خوندم با اون معدل قشنگم اینم به سرم زیاده.از تمام دوستان تشکر میکنم .خدکت عدنان و محسن و امیرحسین عزیز عرض کنم که نام کاربریتون همون قبلیه فقط یه پسورد موقت دادم که فوری عوضش کنید پسورد موقتم وقتی ظاهر میشه که اسم استاد مشهور درس مواتد مرکبمونو با حرف y بنویسید.حیدرم یوزرش haidarپسوردشم همونه.


موفق باشید سرباز وظیفه از هفته بعد به بعد ستوان دوم وظیفه پویا 

+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم خرداد 1388ساعت 8:26  توسط پویا  | 

سلام دوستان .اومدم مرخصی واسه کنکور آزاد.یه سرس اخبار کوتاه از سربازی دارم.

عدنان سرباز معلمیش جور شد و با منو علی نیومد مرزن آباد

منو علی تو یه گردان افتادیم ولی تو گروهانایه جدا.آسایشگاهامون باهم یه صبقه فاصله داره

عین الله هم اتاقی مشهور امیرحسین ونعمت هم اونجا مشغول به خدمته. اضاففه میکنم بنده با جناب مهدی نیکوفر هم گروهانی هستیم.

فرمانده یگروهان ما خیلی باحاله.

علی یه بار توسط فرماندش تنبیه شد. یه بارم دیدمش که نگهبان اسلحش کردن.

علی همان علی همیشه فقط کچل و البته مثه همه ی ما داغون

صبح ساعت ۴.۵ بیداریم  از ۷صبح تا ۷شب رژه میریم. میخوان واسه ۳خرداد ببرنمون ساری رژه بریم خلاصه ...شدیم.

عرض ارادت مخصوص به همتون دارم مخصوصا سلمان گلم.موفق باشید

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم اردیبهشت 1388ساعت 8:47  توسط پویا  | 

قابل توجه عدنان و علی هم سربازان عزیز

چه چيز همراه خود ببريم ؟ ( مخصوص هواي گرم و تابستان )
1- يك ساك كوچك
2- شامپو ، ليف و يك عدد صابون
3- يك بسته كيسه فريزر و تعدادي كيسه هاي بزرگ تر
4- چشم بند خواب و ماسك صورت ( اگر به گرد و خاك و پتوهاي پشمي حساسيت داريد )
5- يك بشقاب پلاستيكي ، ليوان بزرگ دسته دار پلاستيكي ( ابتدا در آن چايي بريزيد ببينيد دستتان را نمي سوزاند !) ، يك عدد چاقوي پلاستيكي هميشه در جيبتان باشد ، فلاسك هاي كوچك دستي هم اگر بخواهيد به ديگران بدهيد برايتان چايي بيارند بسيار مناسب است .
6- لباس زير شامل 1 عدد شورت سفيد بدون طرح!( در موقع حمام رفتن بايد شورت نظامي كاملا سفيد تنتان باشد ) ، 2 زير پوش سفيد بدون طرح ( ايضا ) ، همان جورابي كه پايتان مي كنيد و به پادگان مي رويد ، دمپايي همراه خود نبريد چون مي دهند ، كفشي كه پايتان هست . هيچ پيژامه و لباس خوابي نبريد چون بايد با همان لباس هايي كه تنتان است و در خاك غلط مي زنيد به خواب برويد و امكان تعويض لباس نداريد .
7- 2 متر كش پهن و نواري براي گت كردن شلوار ، بستن به در يقلوي و كاربرد هاي ديگر
8- سوزن و نخ
9- 2 عدد قفل : يكي اندازه متوسط براي بستن در كمد ( اگر گيرتان آمد !) يكي قفل خيلي كوچك جهت قفل كردن زيپ ساك ( ساك نظامي دو زيپ دارد كه كنار هم هستند و اين قفل بايد از سوراخ زيپ ها رد شود )
10- مجله جدول ، كتاب شعر ، كتاب كت و كلفت نبريد كه حوصله خواندن نخواهيد داشت / دفتر خاطرات ( صفحه اول مي نويسيد امروز صبح ساعت سه و نيم بيدار شدم ، رفتم نماز خوندم ، صبحانه خوردم و ...و ساعت 10 خوابيدم . سپس 59 صفحه بعد را ايضا مي زنيد !! )
11- در باز كن
12- نمك و نمكدان
13- يك شيشه آبليمو به همراه يك شيشه شكر و مقداري خاك شير .
14- مقدار زيادي شيشه ها و قوطي هاي كوچولو كه در آن مواد مورد نيازتان را بريزيد و به راحتي در جيبتان حمل كنيد . مثلا همين آبليمو را در شيشه كوچكي بريزيد به غذاخوري ببريد چون اگر شيشه پر بزرگ ببريد دوستان الطفات مي كنند و نهايتا يك شيشه خالي مي ماند .
15- داروهاي مورد نيازتان و داروهاي تقويتي شامل : 3 بسته قرص جوشان كه خيلي حياتي است ، قرص روغن ماهي ، شربت ضد سرفه اكسپكتورانت ، تعدادي قرص سرماخوردگي ، استامينوفن ( قايم كنيد ) ، بروفن ( قايم كنيد كه پيدا نكنند ) ، قرص اسهال همراه خود نبريد چون جلوگيري به اين نحو بسيار خطرناك مي باشد ( نهايتا 2 عدد ) ، قطره نفازولين ، ويتامين ad ، كرم ضد آفتاب .
16- چسب قطره اي و چسب نواري خيلي مورد نياز است .
17- اسپري زير بغل ، عطر ، مام .
18- يك عدد تيغ ژيلت يكبار مصرف ( قايم كنيد )
19- دستمال براي تميز كردن عينك
20- مسواك و خمير دندان ( البته بعدا به شما مي دهند )
21- جوراب زنانه مشكي در پوتين راحت تر است
22- صابون جيبي
23- اگر تخمش رو داريد موبايل كه شبها با زيدتون sms بازي كنيد .( فقط مطلقا كسي نفهمه كه قبض موبايلتون يهو 300 تومن ميشه )
24- آينه كوچك ، نخ دندون ، دستمال جيبي پارچه اي ( هنگام زدن گاز اشك آور روي صورت قرار دهيد
25- مقدار كمي قند ، نبات ، چاي كيسه اي همراه نبريد چون دم در از ما گرفتن .
26- ناخنگير بدون چاقو ، كرم ترك پا ،
27- مقداري ترشي ليته در ظرفي كوچك با در محكم
28- لواشك و برگه زردآلو براي موقع نظام جمع و رژه ، يك بسته قرص relax بسيار مقيد است . مقداري هله هوله .
29- پودر شربت فوري اگه دلتون خواست
30- از اين پودر هاي شربت فوري 100 تومني كه كنار خيابون مي فروشن كه هي براي دژبان ها درست كنيد و به خوردشون بديد .
31- تعدادي شيشه يك ليتري و يك و نيم ليتري خيلي لازم است . ( همين شربته رو كجا مي خواي درست كني ؟)
32- تخمه و تنقلات ، چندتايي گردو براي صبحانه . حوله همراه خود نبريد
33- يك عدد ماژيك براي نوشتن يادگاري درون توالت ها و مخابرات و ديگر اماكن قابل دسترس .
34- پول حداقل 60 هزار تومان
35- يك كيلو پياز شيرين و نقلي براي ناهارتون 
36- تعدادي پونس براي آنكادر تختتون 
يك قيچي كوچك تاشو جيبي 
مقداری پنبه برای کف پوتین 

جيره كه به شما مي دهند : ( اين جيره مخصوص سپاه است از ارتش خبري ندارم )
1- حوله بزرگ و كوچك
2- 3 عدد زيرپوش ( موقع تحويل دقت كنيد سايزشان بزرگ و مناسب باشد 9
3- 3 عدد شورت سفيد ( خيلي دقت كنيد كه شرت تنگ به شما نندازند
4- سه دست لباس و شلوار نظامي ( ايضا )
5- اوركت
6- 2 عدد پوتين ( پوتين گشاد باشد بهتر از تنگ بودن آن است اما سعي كنيد اندازه برداريد . اگر اندازه مناسب نبود در آسايشگاه با بقيه عوض كنيد. پوتين ها را هر روز مقابل افتاب قرار دهيد تا پوك و سبك بشوند )
7- واكس و فرچه ( واكس بلدرچين خيلي بهتر از ستاره است بگوييد از اين بدهد )
8- قرآن
9- چندتا صابون ، شامپو ، مسواك و خمير دندان
10- كلاه و كمربند و يك كيسه انفرادي كه همه چيز را درون آن بريزيد .
11- دمپايي
12- 6 جوراب مشكي و چفيه .
13- چندتا آت و آشغال ديگه كه الان يادم نيست .

يك توصيه : نگران نباشيد خيلي زود تموم ميشه .
يك پيشنهاد : تا مي توانيد دوستان خوب و بدرد بخور پيدا كنيد .
يك نصيحت : هرگز با كسي دعوا نكنيد ، اگه خواستيد حال دژباني را بگيريد به فرمانده تيپ آموزشتان نامه بنويسيد و زيرابش را بزنيد . خيلي بهتر جواب مي دهد .
يك اتفاق : خشم شب : بعد از يك روز دويدن و پا كوبيدن در خواب ناز هستيد كه يكهو احساس مي كنيد صاعقه به شما اصابت كرده يا آتشفشان فوران كرده يا اينكه كل دنيا كن فيكون شده و قيامت است . لحظه اي بعد مي بينيد كه داريد از كنار فردي كه تفنگ را روي رگبار گذاشته و در آسايشگاه دود گرفته و تاريك مشغول شليك است رد مي شويد و سپس پابرهنه روي سنگ ها ايستاده ايد ( همه اين صحنه ها مثل يك فيلم از جلوي چشتان رد مي شود ). مقداري بشين پاشو و بغلط و برو مي رويد بعد به داخل رفته در عرض سه سوت تخت را آنكادر كرده پوتين پا مي كنيد و در بيرون به خط مي شويد و شروع مي كنيد پياده روي و سينه خيز و غلط كه يهو دود سفيدي بلند مي شود و پس از چند ثانيه چشمانتان شروع به سوزش وحشتناك مي كند و شروع به سرفه مي كنيد ( گاز اشك آور ) خلاصه آن شب سرويس مي شويد . خودتان بايد ببينيد . شبي كه شام هندوانه و پنير باشد خشم شب مي زنند كه زياد بالا نياوريد . اگر توانستيد از قبل آمار بگيريد كه مثل ما از خواب بيدار نشويد كه پشم هاتان بريزد و در نتيجه سهميه واجبيتان هدر برود !


سر لشکر شهید  پویا

+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم فروردین 1388ساعت 17:24  توسط پویا  | 

با سلام و صد سلام به همه دوستای خوبم(سلمان نبی،عدنان و امیر مو قشنگ،علی مردی که هرگز عاشق رنجبر نشد، پویای گوگولی ،محسن از نوع عمرانیش، سالار گل ،نعمت عزیز و ... و (....) عزیز که به گول علی هوراکی هیچ کس عاشق او نخواهد شد جز من)

اقا همتون سال خوبی داشته باشید پر از موفقیت و شادی یه زنگی هم به ما بزنید.

ایشالا  امسال هممون به  ارزو هامون برسیم که  در راس همه  اونها خرابی دانشگاه رازی  قرار داره.

بچه ها بالاخره امروز من افکت گیتار خریدم تا سال نو رو با خوبی اغاز کنم و مجبور نباشم با امیر و عدنان پدال درست کنم.

+ نوشته شده در  جمعه سی ام اسفند 1387ساعت 3:3  توسط پویا  | 

عیدتون مبارک

انگلان عید بر شما مبارک

دعا کنید امسال سال موفقیت هممون باشه

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم اسفند 1387ساعت 23:14  توسط پویا  | 

با سلام خدمت تمامی بکز رازی

ان شاالله خوب و خرم باشید.

در روزهای آتی منتظر بزرگترین خبر عمرتان از طرف اینجانب باشید.

آقایان و خانمهای عزیز مراسم پر شکوه و دیدنی ارائه پروژه اینجانب با موضوع ((ای جی ار )) در روز دوشنبه مورخ ۶/۸/۸۷ در دانشکده فنی برگزار خواهد شد.امید است با شرکت در این گردهمایی عظیم و جهانی بتوانید توشه ای بزرگ از علم اینجانب برای خود ذخیره فرمایید.

                                                                                                                          تا دوشنبه 

+ نوشته شده در  شنبه چهارم آبان 1387ساعت 18:26  توسط پویا  | 

معمای پویا-بیل گیتس

دو اتاق در مجاورت هم قرار دارند. هر کدام یک در دارند ولی هیچکدام پنجره ندارند. درهایشان که بسته باشد درون اتاقها کاملا تاریک است. در یک اتاق سه چراغ برق به توانهای ۱۰۰، ۱۱۰ و ۱۲۰ وات و در اتاق دیگر سه کلید برق مثل هم وجود دارد.( لطفا به شکل زیر نگاه کنید) ما نمیدانیم کدام کلید کدام چراغ را روشن میکند( مثلا نمیدانیم آیا کلید وسطی مربوط است به چراغ وسطی یا به چراغهای دیگر اما بطور قطع میدانیم که هر کدام از کلید ها یکی از چراغها را روشن میکند. همچنین ترتیب چراغها را هم نمیدانیم ). شما معلوم کنید که هر کلید مربوط به کدام چراغ است. برای اینکار و در شروع، شما باید در اتاق کلیدها باشید و کار را از آنجا شروع کنید. شما میتوانید هر چند مرتبه که بخواهید کلیدها را روشن و خاموش کنید. اما شما تنها هستید و نمیتوانید از کسی کمک بگیرید و هیچگونه وسیله ای هم خواه برقی خواه غیر برقی بهمراه ندارید و مهمتر از همه اینکه شما حق ندارید بیش از یکبار وارد اتاق چراغها شوید و وقتیکه وارد شدید و بیرون آمدید، دیگر نمیتوانید مجددا وارد آن اتاق بشوید.

pooya-gates

جوابشو ۱هفته بعد میدم

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم مهر 1387ساعت 12:47  توسط پویا  | 

توجه××××××اولین فستیوال مصطفی قربانی×××××توجه

دوستان اولین فستیوال مصطفی قربانی را با توجه به اختیاراتی که دارم از امروز ۴مهر تا ۱آبان اعلام مینمایم.مطالب خود اعم از شعر نقاشی خاطرات دکلمه داستان کوتاه و بلند فیلم کوتاه و سینمایی در وصف عالم فرزانه مکانیک ۸۲ در این وبلاگ بارگذاری نمایید.به بهترین اثر در هر رشته یک عدد تندیس مصطفای بلورین و دیلم افتخار تعلق میگیرد.در ضمن همه اعضا باید شرکت کنند وگرنه اخراج....
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهارم مهر 1387ساعت 19:9  توسط پویا  | 

المپیک سنندج

سلام و درود خدا بر سلمان نبی و پیروان راستینش!!!!

یه خبر بد دارم یه خبر خوب اول بده رو میگم بالاخره من راضی شدم به محسن عمرانی آیدی بدم انصافا فحش ندید چاره ای نداشتم

خبر خوبه اینه که مثه اینکه لندن از برگزاری المپیک ۲۰۱۲ انصراف داده سنندجم تو هوا فرصتو قاپیده و قراره اگه خدا بخواد المپیکو با شکوه فراوان برگزار کنه ازون بهتر اینکه آرمشم دادن به باسوادترین مهندس طراح جامدات غرب وشمالغرب کشور یعنی خودم که طراحی کنه .اینم آرمش که برای اولین بار ازین سایت به نمایش درمیآد.بعد بیاید بگید پویا بد مدیریه .در ضمن دورادور روی ماه وسیاه ممد گلمو میبوسم خیلی دلم برات تنگه عزیزم . همچنین درین ایام مبارک از همه شما(جز سلمان) التماس دعا دارم که پشت این ارشدو بزنم زمین اگه قبول شم قول میدم همتون یه عروسی توپ دعوت میشید دیگه خود دانید.

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهارم مهر 1387ساعت 11:20  توسط پویا  | 

با سلام خدمت پیامبر بزرگ حضرت سلمان

لعنتی دلم برات خیلی تنگ شده.خیلی دلم میخواد بازم دور هم جمع بشیم ممد علیو اذیت کنیم یه احوالیم از ما بپرس.

سلام بچه های رازی (یونیورسیتسی )(اینجینیرینگ فکیولیتی)

آقایان لطفا همگی مرا دعا بفرمایید .چون قراره فردا اولین حقوقمو بگیرم اگه مقدارش زیاد باشه به همتون یه حال اساسی میدم ولی بترسید از اون روزی که حقوقم کم باشه، به پیغمبر خدا سلمان نبی قسم که به همتوت یه ... اساسی میزنم.

جناب آقای بندراس (علی رنجبر) لطفا از گذاشتن مطالب مربوط به سنین بالای ۱۲ سال در این وبلاگ خودداری فرمایید چون خوانندگان محترم این وبلاگ همگی از لحاظ بهره هوشی در حد بچه ۵ ساله هستند.اگه تونستی برامون جک بنویس.

پویا گیان ،به قربان یه حالی هم از ما بپرس و دیگه نبینم که از این وبلاگ به عنوان قبرستان وبلاگ ها یاد کنی چون ما احمق های همیشه در صحنه نخواهیم گذاشت این وبلاگ خالی بمونه.خبر جدید اینکه اگه ۵ تا مطلب جدید توش بنویسیم تعداد بینندگانمون با یاهو برابری میکنه

امیر جون مراقب خودت و اون باش ،مبادا ...

                                                         با تشکر

مدیر محترم مکارازی

 

+ نوشته شده در  دوشنبه یکم مهر 1387ساعت 22:37  توسط پویا  | 

مطالب قدیمی‌تر